Android Auto v3.8 Sürümü Yayınlandı

0 271

Google’nin otomobiller için geliştirmiş olduğu Android Auto yeni sürümüne güncellenerek yeni özellikler kazandı.

android araba

Haberimizi okumadan önce eğer bir otomobil sahibi iseniz ve bir Android cihazınız var ise kesinlikle Android Auto tam size göre. Programı destekleyen bir aracınız varsa Akıllı telefonunuza Android Auto kurarak seyahat halindeyken Google Haritaları açabilir ya da isterseniz uygulama içerisinden müzik dinleyebilirsiniz.

 

android araba

Özellikle Google Play Music, Spotify ve Tunein Radio gibi müzik servislerini desteklemesi Android Auto’yu kullanıcılarının gözünde daha da özel kılıyor. Henüz program ülkemizde desteklenmiyor olsa da programı buradan kurmanız mümkün.

Yeni gelen özelliklere değinecek olursak Android Auto 3.8 versiyonu ile birlikte harika özellikler eklendi. Artık seyahat halindeyken kısa mesajlarınızın ön izlemesine bakarak gelen mesajın önemli mi önemsiz mi olduğunu görebiliyorsunuz. Bu özellik programı ilk kurduğunuzda kapalı olarak geliyor. Eğer yoldayken dikkatiniz dağılmayacaksa ayarlar bölümünden açabilmeniz mümkün.

android araba

Güncellemeye ek olarak medya oynatıcısının arayüzünde ufak görsel iyileştirmeler yapılmış. Artık çalma listelerine ulaşabilmek daha kolay hale geliyor. Yeni gelen buton sayesinde çalma listenize hızlıca ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca çalma listeleri daha geniş bir arayüze bürünmüş.

Yeni özellikleri denemeden önce aracınızın programı destekleyip desteklemediğini buradan bakabilirsiniz.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi