Android Pie sürümüne geçiş yapan cihazlar %10.4’ü buldu!

Google'ın paylaştığı sonuçlarda gelişme var

0 489

Akıllı Telefon piyasasında işletim sistemi liderliğini elinde tutan Google, Android sürümlerindeki kullanım oranlarını açıkladı. Açıklanan bilgiye göre Android cihazların % 10.4’dü Pie sürümü ile yoluna devam ediyor.

Samsung ve Huwaei gibi bir çok büyük firmanın Android işletim sistemini tercih etmesinden dolayı Google ile çalıştıklarını biliyoruz. Fakat geniş bir pazarın olmasından dolayı, yeni çıkan güncellemelerin kullanıcılara geç ulaşması Google tarafında en büyük sorunlardan biriydi.

Google, bu aksamaların önüne geçmek için iş ortakları ile Project Treble adı verilen yeni bir proje başlatmıştı. Android Pie kapsamında Nokia ve Sony gibi 7 büyük firma bu projede yer aldı.  Eş zamanlı güncellemeleri kullanıcılara daha hızlı ulaştırmayı hedefleyen Google, böylece Android sürümlerindeki geçiş oranlarının başarısını da açıklamış oldu.

android pie sürümü kullanım istatistikleri

Yukarıdaki verilere bakıldığında en çok kullanılan işletim sistemi Oreo olsa da bu hızlı süreçten en çok yararlanan Google’ın en yeni işletim sistemi Android Pie sürümü oldu. Geçen yıl Mart ayında Oreo sürümü %5.7‘lik bir orana sahip iken, bu yıl ise Android Pie sürümü  %4.7‘lik bir farkla Oreo sürümünü geçmiş oldu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi