Better Call Saul – O Tam Bir Düzenbaz Avukat!

Breaking Bad dizisinin bitmesiyle kısa bir ara veren yönetmen Vince Gilligan, yaklaşık iki sene sonra Better Call Saul yapımıyla sevenlerinin karşısına çıkmıştı.

Daha iyi Saul çağır

Alışık olduğumuz kadrosuyla daha ilk bölümlerde kendisini sevdirmeyi başaran Better Call Saul yapımlı dizi. Biraz dram, biraz da suç konuları içeriyor. Her ne kadar dizide dram ve suç konuları işlense de Bob Odenkirk‘ in oyunculuğuyla komedinin de hat safhalarda olduğunu gördüm. Dilerseniz bu konuları bir tarafa bırakıp dizinin konusuna geçelim…

Better Call Saul ”O Tam Bir Düzenbaz Avukat

Daha iyi Saul çağır

Bir güzellik salonun altında küçük bir ofisi olan Jimmy McGill, avukatlık yaparak geçimini sağlamaya çalışan bir karakteri canlandırıyor. Küçükken babasının marketinde çalışan Jimmy, ilk suçunu marketin kasasında ki parayı çalmasıyla başlıyor. Jimmy, babasının insanlara iyimser davranmasını haz etmediği gibi, insanlarında babası kadar iyi olmadıklarına inanıyor.

Daha iyi Saul çağır

Her ne kadar düzenbaz bir avukat olsa da aslında Jimmy karakterinin iyi bir insan olduğunu ve sevdikleri için ne kadar fedakar olduğunu izlerken anlayabiliyorsunuz. Hatta meslektaşı olan kız arkadaşı için kendi mesleğini zora soktuğu bölümlere bile şahit olabiliyorsunuz.

Zorlayacı hayat şartlarında geçimini sağlamaya çalışan Jimmy McGill’ in birde abisi var…

Daha iyi Saul çağır
Dizide yer alan Jimmy’nin abisi ”Chuck McGill” de bir avukat. Elektirik ve ışığa karşı hastalığı olan Chuck, kardeşinin zıttı olan bir karakteri canlandırıyor.

Chuck, hukuka ve adalete inan başarılı bir avukat. Fakat Jimmy’nin hukuka karşı yaklaşımını sevmeyen ve onun sonradan avukat olmasını haz edemeyen abisi Chuck, bir çok bölümde kardeşini cezalandırmakla meşgul…

Daha iyi Saul çağırHer ne kadar Jimmy’ nin abisi ondan nefret etse de Jimmy her zaman abisine yardım etmekle meşgul olan biri. Hastalandığında yanına koşarak giden ve hiç bir art niyeti olmadan kardeşini seven biri.

Jimmy’ nin abisi ondan bu kadar nefret ediyorken her zaman yanında olan ve ona güvenen bir de kız arkadaşı var…

Daha iyi Saul çağır

Kim Wexler karakterini canlandıran güzel oyuncu Rhea Seehorn’ da bir avukat. Altını çizmem gerekiyor ki diziyi ilk izlediğimde en haz duyduğum sahneler ikili arasında ki geçen diyaloglardı. İkili bu dizide birbirlerine çok yakışmış. Biraz komedi, biraz da romantik konuların işlendiği bu dizide en çok seveceğiniz ikili diyebilirim.

Daha iyi Saul çağırDiziyi izlerken ara sahnelerde suç ve polisiye konularının da işlendiği sahnelere şahit olabiliyorsunuz. Mike rolünü üstlenen başarılı oyuncu Jonathan Banks, Breaking Bad kadrosundan seçilerek doğru bir tercih olmuş. Soğuk karakteri ve emekli bir polisi canlandıran mike, uyuşturucu kartelleri ile zaman zaman iş birliği içerisine girmekte. Böylece senaryoya polisiye ve suç gibi konular eklenerek diziye renk katılmış…

Daha iyi Saul çağırÖzetlemek gerekirse Better Call Saul sıkılmadan izlenebilecek bir dizi. Eğer bir Breaking Bad hayranı iseniz zaten seveceğinizden eminim. Gerek komedi, gerek duygulu sahneleriyle izleyicisine keyifli ve duygusal anlar yaşatan Better Call Saul boş zamanlarınızı değerlendirebilecek güzel bir dizi diyebilirim.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi