Bi Umut: Gülsüm Anne ve Umut’un Hikayesi Sinema Filmi Oluyor

0 396

Ünlü yapımcı Mustafa Uslu Gülsüm Anne ve Umut’un hayat hikayesinin filme çekileceğini katıldığı bir televizyon programında bugün açıkladı.

Mustafa Uslu bu gerçek hayat hikayesinin tüm haklarını da aldığını ayrıca konuşmasında belirtti.

Son iki yıldır bu proje ile ilgili pek çok sürecin de tamamlandığının altını çizen Uslu yine hepimizin tanıdığı aşina olduğu bir hayat hikayesinin kalbine filmiyle dokunmaya hazırlanıyor.

Filmde Gülsüm Anne’ yi ise çok sevilen ünlü oyuncu Binnur Kaya oynayacak.Binnur kaya yeni film bir umut gülsüm anne

Bi Umut (One Hope) adıyla vizyona girecek olan filmin çekimlerinin Nisan ayında Antalya’ da başlaması ve 2020 yılında vizyona girmesi planlanıyor.

Filmde ayrıca Rus oyuncularında yer alacağı, filmin bir ayağının da Rusya’ da çekileceği ve filmin 2020 Oscar ödüllerine hazırlanacağı da detaylar arasında yer alıyor.

Mustafa Uslu hepinizin bildiği gibi son zamanlarda Müslüm, Ayla, Çiçero ve yakın zamanda vizyona giren Türkişi Dondurma gibi usta yapımlara imzasını atmış bir yapımcı. Kalbe dokunan her hikayenin can bulduğu filmlerine Bi Umut ile bir yenisini daha ekleyeceğinden ise hiç kuşkumuz yok.

Peki bu güzel filme konu olacak olan hikayenin asıl kahramanları olan Gülsüm Anne ve Umut kimdir?

Dilerseniz Gülsüm Anne ve Umut’un hikayesini kısaca bir hatırlayalım.

Gülsüm anne ve umut filmi

Gülsüm Kabadayı ile Umut’ un yolları 2008 yılında Akdeniz Üniversitesi hastanesinin yoğun bakımında kesişti. Bir trafik kazası sonucu adı ve uyruğu bilinmeyen bu gence hastanede kendi oğlu gibi bakmaya başlayan Gülsüm Anne, daha sonra bu gence korucu aile olmaya karar verdi ve adını Umut koydu. Sonradan Rus olduğu anlaşılan felçli Umut’ a son nefesine kadar bakan kendi üç evladından ayırmayan Gülsüm Anne bir çok kez Yılın Annesi ödülüne layık görüldü. Bir Rus televizyon programına da katılan Gülsüm Anne fedakarlığı ile kahraman olarak ilan edildi. Yaptığı çalışmalarla ve emsalsiz mücadelesi ile de gündemde olan Gülsüm Anne Korkuteli Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin de kuruculuğunu yaparak pek çok gönülde taht kurdu.

Gülsüm Anne ve Umut’ un bu mücadelesi 2018 yılında Umut’ un aniden hastaneye kaldırılması ve çoklu organ yetmezliği ile son bulan hayatıyla herkesi kedere boğdu.

Gülsüm Anne 10 yıl içerisinde yaptığı bu fedakarlık örneği ile de dünyaya örnek bir Türk Annesi nasıl olunur göstermiş oldu.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi