Digital Wellbeing Tam Sürümü Yayınlandı

Google, Digital Wellbeing yani türkçe adı ”Dijital Denge” olan yeni projesini Android Pie’ nin çıkmasıyla hayranlarına duyurmuştu. Beta sürümü Google Pixel ve Android One cihazlarını desteklerken son yayınlanan güncellemeyle birlikte artık ayarlar bölümünde tüm özellikleriyle beraber kullanılabilecek.

 

Digital Wellbeing ”Dijital Denge” Özelliği Nedir?

dijital refah

Digital Wellbeing özelliği sayesinde artık cihazlarınızda ekran kilidinin kaç kere açıldığını takip edebileceksiniz. Aynı zamanda uygulamalara zaman sınırı koyarak kullanım alışkanlıklarınızı kontrol altına alabileceksiniz.

dijital refah

Rahatsız Etmeyin özelliği sayesinde ise siz uyurken telefonunuzun ekran ışığı yanmayacak ve belirli bir süreden sonra telefonunuzun ekranı siyah beyaz tonlarda çalışacak. Böylece kullanıcıya daha sağlıklı bir kullanım deneyimi yaşatacak.

internet bağımlılığı

Son zamanlarda İnternet Bağımlılığı ile mücadele etme konusunda bu yararlı projeleri büyük firmalardan görmek sevindirici. Eğer bir Apple kullanıcısı iseniz ekran süresi özelliği nedir buradan öğrenebilirsiniz.

Henüz Dijital Denge diğer cihazlara ne zaman gelir bilinmiyor ama geldiğinde ”Ebeveyn Kontrolleri” sayesinde aile büyükleri tarafından büyük ilgi göreceği kesin.

 

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi