Dizi Müzikleri’ ni Mercek Altına Aldık

Türk dizileri milyonlarca seyirciyi ekran başına kitleyen kalitede güzel işler yaparken hal böyle olunca dizilerde yer alan dizi müzikleri de en az onlar kadar popüler bir yapıya büründü dersek herhalde yanlış bir tabir de bulunmamış oluruz.

Diziler son yıllardaki hızlı çıkışlarıyla izleyenleri bir nebze olsun gerçek hayattan uzaklaştırarak izleyici kitlesini her geçen gün artıyor. Dizi sektörü ile Müzik sektörü de bu sebeple bağlarını her geçen gün biraz daha sıkılaştırıyor.

Hatta bazen bir dizinin müziği popülerlik açısından dizisinin önüne bile geçebiliyor.

Bu yazımızda son zamanlardaki çıkışlarıyla müzik sektöründe dizisi ile bütünleşen dizi müziklerine ışık tutmaya çalışacağız.

Eminiz ki pek çoğuna sizler de aşina olduğunuzu fark edeceksiniz. Belki de dizisini izlemiyor olabilirsiniz ama dediğimiz gibi artık dizi müzikleri öyle bir hal aldı ki dizi müziklerinden oluşturulan albümler bile diziden daha çok izlenir ve dinlenir oldu.

BİZİM HİKAYE DİZİSİNİN 22.BÖLÜMÜNDE KARŞIMIZA CİHAN MÜRTEZAOĞLU’ NUN O GÜZEL ŞARKISI “Bir Beyaz Orkide” ÇIKIYOR.

AVLU DİZİSİNE İSE AYBEN ‘ İN “KİMSİN” ADLI RAP PARÇASI DAMGASINI VURUYOR.

SEVİLEN DİZİ ÇUKUR İSE CEYLAN ERTEM’ İN GEL SEVELİM PARÇASIYLA TAÇLANIYOR.

KARA SEVDA DİZİSİ İLE KOLİVA’NIN AYNI ADI TAŞIYAN PARÇASI KARŞIMIZA ÇIKIYOR.

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi