Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Artık bu özelliği etkinleştirmeniz mümkün!

0 147

Bugün Google Chrome 74 resmi sürümü Windows, Mac ve Linux kullanıcılarına sunuldu. Kullanıcıların merakla beklediği Google Chrome Karanlık Mod bu sürümde tam olarak kullanılmasa da yapacağınız ufak değişiklikle artık aktifleştirebilmeniz mümkün.

Geçtiğimiz aylarda Google, Karanlık Mod’u Chrome 73 sürümü ile Mac kullanıcılarına sunmuştu. Kısa bir süre sonra gelen yeni güncelleme ile artık Windows 10 kullanıcıları da bu özellikten faydalanabilecekler. Şuan için sadece Windwos 10 Karanlık Mod özelliğini aktifleştirdiğinizde bu özelliği kullanmanız mümkün. Fakat bu özelliği sadece tarayacınızda kulllanmak için aşağıdaki ayarları yapmanız gerekiyor.

google chorme karanlık mod
Google Chrome Güncelleme

İlk olarak Google Chrome Karanlık Mod’u aktifleştirmek için tarayıcınızı yeni sürüme güncellemeniz gerekiyor. Yeni güncellemeyi almak için Yardım > Google Chrome Haakkında bölümünden bulabilirsiniz.

google chrome karanlık mod
Chrome Karanlık Mod

Son olarak Google Chrome Karanlık Mod ‘u aktifleştirmeniz için masaüstünüzde bulunan Chrome kısayolunuzu bulun. Ardından sağa tıklayarak ”Özellikler” bölümüne girin. Karşınıza çıkan sekmelerden ”Kısayol” bölümünü girin. Hedef bölümündeki uzantının sonuna boşluk bırakarak  “–force-dark-mode” yazısını kopyalayın.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi