Mozilla Firefox, ücretli abonelik hizmetine başlıyor!

0 856

Mozilla Firefox, 2002 yılından bu yana ücretsiz sürümünü kullanıcılarına sunan bir web tarayıcısı. ”Para için değil, insanlık için internet.” sözüyle tanıdığımız Mozilla, ücretli abonelik hizmetini kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

T3N’in paylaştığı habere göre ekim ayında Firefox’un ücretli sürümü piyasaya çıkması bekleniyor. Alman menşeli sitede yapılan röportajda, Mozilla’nın CEO’su Chris Beard önemli açıklamalarda bulundu.

Röportajda kendisine sorulan soruya cevap veren Chris Beard; ”Açıklığa kavuşturmak istediğimiz, şimdi ücretsiz olan özellikler için para talep etme planının olmadığıdır. Bu yüzden ayrıca yeni bir abonelik hizmeti sunacağız ve Premium bir hizmet sunacağız.” diyerek sözlerini ifade etti.

Hali hazırda ücretsiz olarak sunulan özelliklerden ücret talep edilmeyeceğini söyleyen Chris Beard, Mozilla Firefox kullanıcılarını uyarmış oldu.

Bununla birlikte şirketin gelir kapısı olarak düşündüğü yeni üyelik sisteminde hangi özelliklerin gelip gelmeyeceği ise şuan için bilinmiyor. Özellikle rakipleri; Internet Explorer, Chrome ve Opera gibi ücretsiz web tarayacıları var iken, Firefox‘un işi zor gibi görünüyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi