Müslüm Filmi, Bir Dönüşümün Hikayesi

26 Ekim 2018′ de vizyona giren ve Müslüm Gürses’ in hayat hikayesini izlediğimiz Müslüm filmi, izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Gittik, gördük,izledik

Film oldukça başarılı.

Daha önce de Ayla adlı filmini izlediğim yönetmen Can Ulkay, başarılı bir çalışmaya imza atmış yine.

İzleyicilere gerçek bir hayat hikayesi anlatmanın bunu filme dönüştürmenin açıkçası bir çok güç yönü olduğuna inanırım. Bir biyografik roman yazmak da aynı güçlüklerle başa çıkmayı gerektirir mesela. Başarılı yönetmen bu işin altından da ustaca kalkmış.

Medyada Müslüm Baba filmi ile ilgili pek çok haber bulmak mümkün. Ama yine de gidip görülmesi izlenmesi hatta özellikle sinema koltuğunda izlenmesi gereken bir film olduğunu size söyleyebilirim.

Filmde Müslüm Gürses’ in nasıl bir hayatın içinden çıkıp başarı merdivenlerini nasıl tırmandığını, milyonların Müslüm Babası nasıl olduğunu gözyaşları içinde izliyorsunuz.

Çocukluk ve ilk gençlik yıllarının geçtiği Adana, sonrasında İstanbul’a gelişi, profesyonel müzik hayatına nasıl başladığı, ilk aşkı Muhterem Nur ile olan evliliği ve beraberinde yaşanan her şeyi ama her detayı izliyorsunuz.

Film bitince kendinizi adeta şu soruyu sorarken buluyorsunuz: Bunca acıya nasıl oldu da dayandı Müslüm, ya da bunca acı çekmeseydi Müslüm, Müslüm Gürses nam-ı diğer Müslüm Baba olur muydu? Kanımca olmazdı…

Müslüm filmi ile ilgili söylenecek çok söz var… En iyisi mi siz gidin izleyin.

Bir dönemin Müslüm Baba’ sı onu sevenlerin kalplerinde sonsuz bir isim olarak yaşamaya devam edecek.

 

 

 

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi