Netflix Airplay Desteğini kaldırdı!

Artık bu özellik kullanılmayacak...

1 101

Netflix’den Apple TV kullanıcılarına bugün kötü bir haber geldi. Artık Netflix, Airplay desteğini tüm Apple cihazlarından kaldıracağını duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde Apple, yeni güncelleme ile birlikte 3. parti televizyonlara Airplay desteğini sunmuştu. Apple kullanıcıları bu sayede Netflix içeriğini televizyonlarına kablosuz bir şekilde aktarabiliyordu. Fakat 3. parti cihazlarda Airplay özelliğinin kullanılması Netflix cephesinde hoş karşılanmadı. Şirket aldığı bu kararla  Apple kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmış oldu.

Şirket ilk etapta teknik sınırlandırmalar sebebiyle ”Airplay” özelliğini kaldırdık dese de çok geçmeden şirketten yeni bir açıklama daha geldi. Dizi ve Film içerikleri sunan dev firmanın açıklamaları ise şu şekilde:

“Üyelerimizin kullandıkları cihazlarda mükemmel bir Netflix deneyimine sahip olduğundan emin olmak istiyoruz. AirPlay desteğinin üçüncü taraf cihazlara yayılmasıyla, cihazlar arasında ayrım yapmamızın bir yolu yok. Bu nedenle, görüntüleme için kalite standartlarımızın karşılandığından emin olmak için Netflix AirPlay desteğini durdurmaya karar verdik. Üyelerimiz, Apple TV ve diğer aygıtlarda Netflix’e erişmeye devam edebilir.”

Yapılan bu açıklamanın ardından bu özelliğin gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi