Netflix Nedir, Abone Nasıl Olunur?

Netflix’in tarihçesini sizler için araştırdık. Netflix kullanıcısı olmakta kararsız kalanlar için rehber bir yazı hazırlayarak yardımcı olmak istedik.

Netflix Nedir, Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Netflix pek çok farklı ülkede bir çok kullanıcıya hizmet veren film,dizi içerik üreticisi olarak 1997’de ABD’de kuruldu.

Çok kısa bir süre içerisinde pek çok eve girmeyi başaran şirket 2007’de önce Kanada’ya sonra Latin Amerika’ya, sonra Avrupa, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya pazarlarına girdi.

Kişisel bilgisayarlar, tabletler,televizyonlar,oyun konsolları,cep telefonları gibi pek çok farklı cihazdan hizmet veren Netflix orijinal içerikleri ve dopdolu kategorileriyle dizi ve film izlemede kısa sürede çığır açtı.

Netflix hepinizin bildiği gibi kendi orijinal içerikli dizi ve filmleri dışında ödüllü pek çok film ve diziyi de izleyebileceğiniz bir platform. Özellikle günümüzde artık internet üzerinden bir şeyler izlemek televizyonun önüne geçmiş durumda. Bu durum da ister istemez sizi internet üzerinden düzgün ve kesintisiz dizi ve film izleme gibi bir ihtiyaca yönlendiriyor. İşte Netflix size bu konuda oldukça fazla içerik sunabilen bir platform olarak karşınıza çıkıyor. Tabi her şeyin maddi bir bedeli olduğu gibi bunun da belli abonelik ücretleri var.

Netflix’de Abone Nasıl Olunur?

Netflix, 4 farklı abonelik seçeneği sunuyor. Şu an için Türkiye’de ise 3 farklı üyelik planı oluşturmuş durumda.Kendinize en uygun aboneliği seçerek dilerseniz 1 kişi, dilerseniz 4 farklı cihazda erişiminize imkan veren özel abonelik sisteminden faydalanabilirsiniz.

İşte Türkiyedeki abonelik ücretleri:

1.Temel paket- (ayda 15,99 TL) SD kalitesinde 1 ekranda izleyin.

2.Standart paket – (ayda 27,99 TL) HD seçeneği ile 2 ekranda izleyin.

3.Özel paket- (ayda 39,99 TL) HD ve Ultra HD seçeneği ile 4 ekranda izleyin.

Üstelik abone olmadan önce 1 ay ücretsiz kullanıcı da olabiliyorsunuz. Beğenirseniz aboneliğiniz aylık ödemeler şeklinde devam ediyor. Hoşunuza gitmezse herhangi bir cayma bedeli de ödemeden abonelikten kolayca ayrılabiliyorsunuz. Bizce en cazip tarafı da bu. Bu zamana kadar pek çok televizyon aboneliği kullanmış biriyseniz  cayma bedeli (iptal bedeli), taahhüt bedeli,cihaz bedeli gibi kullanıcıyı zora sokacak kullandığına bin pişman edecek uygulamalara da maruz kalmıyorsunuz.

Netflix’in Türkiye’ye hizmet vermeye başlamasından sonra artık içerikleri Türkçe Dublaj ya da Türkçe Altyazı seçenekleri ile de izleyebiliyorsunuz. Bu konuda oldukça başarılı olan Netflix’de ödemelerinizi de kredi kartı seçeneği ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Netflix’i televizyon üzerinden izlemek istiyorsanız şunlardan birine sahip olmanız gerekmektedir:Smart TV, PlayStation 3/4, Xbox One/360, Chromecast, AppleTV veya Blu-ray oynatıcı.

Netflix ile ilgili güncel haberlerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için Netflix Yardım Masasına Buradan ulaşabilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi