Parmak izi okuyucu yeni iPhone modellerinde yer alabilir

0 328

Apple, iPhone 8 ve iPhone Plus modellerinden sonra Touch ID yerine Face ID (yüz tanıma) teknolojisini yeni iPhone modellerinde kullanmayı tercih etmişti. Her ne kadar Face ID (yüz tanıma) teknolojisi sorunsuz olarak kullanılıyor olsa da yeni modellerde parmak izi okuyucunun da yer alması bu haberle umut verici oluyor.

iphone parmak iziPatently Apple’ın haberine göre, iPhone 11 ve sonraki modellerde kullanılması beklenen yeni bir patent paylaşıldı. Bu yeni patent ile birlikte ekranın tüm yüzeyinde çalışacak olan bir parmak okuyucu özelliği de ortaya çıkmış oldu.

Biyometrik görüntüleme adı verilen bu yeni patent, kullanıcının parmak izi çıkıntılarını mekanik dalgalarla birlikte, ekranda bulunan ”akustik görüntüleme” sisteminde tarıyor. Bu sayede ekranın herhangi bir yerinde eşleşen parmak izi ile telefonunun ekran kilidi açılmış oluyor.

Daha rahat bir kullanım deneyimi sunmasıyla birlikte yüz tanıma sistemini kullanmak istemeyen İPhone kullanıcıları için de alternatif bir güvenlik seçeneği doğmuş oluyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi