Playlist Uygulaması Müziğin İnstagramı Olmaya Aday Yeniliklerle Geliyor

Playlist uygulaması rakipleri Spotify, Apple Music ve Pandora gibi müzik platformlarına fark atabilecek bir yenilikle geliyor.

Playlist uygulama ios için

Stanford’un StartX fonundan aldığı yatırımla desteklenen uygulama , hem Stanford mühendisleri hem de seri girişimcilerden Karen Katz ve Steve Petersen tarafından kuruldu.

45 milyondan daha fazla şarkıyı barındıran uygulama reklam yoluyla para kazanmayı hedefliyor.

Playlist uygulaması rakiplerinden farklı olarak kullanıcılarına müziği sosyal bir platform olarak kullandırmayı amaçlıyor.

Playlist kurucularından Katz, “Dünya sosyalleşti, ama müzik büyük ölçüde geride kaldı. Bu gerçek bir boşluk, ”diyerek oluşturmak istediklerini açıklıyor.

Cep telefonlarımızdan müzik dinlemeye başladığımız günden beri müzik izole edilmeye başladı, gerekçesini öne sürerek sözlerine devam eden Katz, müzik ile mesajlaşma ve sohbeti bir araya getirerek çevrim-içi sosyal müzik platform fikrinin nasıl ortaya çıktığını da açıklıyor.

Playlist uygulaması görsel

Playlist İnstagram benzeri bir sosyalleşme deneyimi sunuyor kullanıcılarına.

Bu uygulama ile öne çıkan yenilikler ise şöyle sıralanabilir:

1.Çevrimiçi müzik dinlerken sizinle aynı müziği dinleyenler ile sohbet edebilir, aynı tarz müzik dinleyen kullanıcılar ile sohbet odalarında birlikte keyifli müzik sohbetleri yapabilirsiniz.

2.Uygulamanın Müzik Eşleştirme Algoritması sayesinde dinlediğiniz müzik tarzlarından ve sanatçılardan yola çıkarak benzer zevklere sahip kullanıcıları takip edebilirsiniz. Hatta bu kullanıcılar ile ortak oynatma listeleri hazırlayabilir popülerliğinizi artırabilirsiniz.

3.Aynı Instagramda olduğu gibi takipçi/follower sistemine dayalı özelliği sayesinde takip ettiğiniz kişilerin oynatma listelerine müzik akışınız bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu özelliği ile size müzik odaklı bir Instagram deneyimi yaşatıyor kesinlikle diyebiliriz.

Playlist müzik akışı

4.Keşif bölümü sayesinde popüler oynatma listelerini takip edebilir, müzik sohbet oturumlarına katılabilir daha çok kullanıcı ile etkileşime girebilme imkanı bulabilirsiniz.

5.Elbette bu özellikleri kullanabilmek için de size kendinize ait bir profil sayfası oluşturmaya da imkan sağlıyor.

Geçen yıl Beta sürümü ile başarı yakalayan uygulama şimdilik sadece İos kullanıcıları için  hizmet veriyor. Üstelik ücretsiz bir hizmet …Ayrıca abonelik şartı da aranmıyor.

Playlist uygulamasının şimdilik 21 yaş ve altı gençler arasında çok popüler olduğunu söylemek mümkün. Umarız bu popülerliği Android kullanıcılarına da vereceği hizmet ile artıracaktır.

Uygulamanın Ios linkine BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi