Spotify Kullanıcı Sayısını Açıkladı!

Rakamlar yeni bir rekora imza atıyor

0 250

Çevirimiçi müzik dinleme platformunun devi Spotify kullanıcı sayısını açıkladı. Açıklanan bilgiye göre Spotifty, tam 100 Milyon Premium kullanıcı sayısına ulaştı.

İsverç merkezli şirket geçtiğimiz pazartesi günü kullanıcı sayısının 2019 yılının ilk üç ayında % 32’lik bir artış olduğunu belirtmişti. Tam bir yılda 100 milyon Premium kullanıcı sayısına ulaşan şirket, ücretsiz kullanıcı sayısının da 217 milyona ulaştığını açıkladı.

Apple Music geçtiğimiz ocak ayında 50 milyon kullanıcı sayısına ulaştığını açıklamıştı. Neredeyse bu rakamların 4 kat fazlası olan Spotify, paylaştığı kullanıcı sayısı ile rakibi olan Apple’ı geride bırakmış oldu.

Edinilen diğer bir bilgiye göre Apple, YouTube Music gibi rakiplerini geride bırakan Spotify’ın başarısı, yaptığı iş ortaklıklarıyla tahmin ediliyor. Bunların başında Aile Premium üyelikleri ve Google  Home ile sunulan çeşitli üyeliklerin olduğu söyleniliyor.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi