The Last Kingdom – Son Krallık Netflix Dizisi

Son zamanlarda Netflix, The Last Kingdom (Son Krallık) gibi Avrupa dizilerine yer vererek arşivini hızla genişletmeye devam ediyor. Bizler de sıkı bir Netflix takipçisi olarak bu yazımızı The Last Kingdom’a yer ayırdık.

The Last Kingdom – Son Krallık

The Last Kingdom ”Son Krallık” Konu Özeti

Bernard Cornwell’in romanından uyarlanan The Last Kingdom, 9. yüzyılda Vikingler ve Anglosaksonların arasında geçen savaşı konu alıyor. Bir yanda acımasız Vikingler toprakları ve insanları işgal etmek isterken, bir yandan da İngilitere Krallığı topraklarını ve halkını korumak zorundadır. Fakat her savaşta olduğu gibi mutlaka bir kahraman vardır o da Bebbanburg’lü Uhtred.

Spoiler içerir

Northumbria‘da doğan ve babasını 10 yaşında Vikinglere karşı mücadelede kaybeden Uhtred, Viking savaşcısı Ragnar tarafından alınıp tıpkı bir Viking gibi büyütülür. Fakat Vikinglerin aleyhine gelişen olaylar yüzünden Uhtred, yollarını ayırarak kendi krallığında hüküm süren amcasından tahtını almak ister.

Bu zorlayıcı ve ihanet dolu kaderinde yolları kesişen Uhtred, Wessex Kralı Alfred ile tanışır. Kendini tamamen topraklarına adayan ve aynı zamanda kendisini Tanrıya adayan bir kralla uzlaşmak Uhtred açısından zordur. Her ne kadar Uhtred ingiltere’de doğsa da o bir pagan dinine bağlıdır.

 

The Last Kingdom ”Son Krallık” İzlenmeli mi?

Dizi, Eylül 2015’de BBC Amerika kanalında 2 sezon yayınlandıktan sonra 3. sezonu Netflix platformunda yayınlanarak şu an en çok izlenen diziler arasında yerini aldı. Son Krallık, özellikle tarihsel ve savaş konulu diziseverlerin kesinlikle sevebileceği bir dizi. Diziyi izlerken dizinin konusu ve kurgusunun çok başarılı oluşturulduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Alexander Dreymon, Ian Hart ve David Dawson gibi başarılı oyuncuların yer almasıyla diziyi daha da çok seveceğinizden eminiz.

The Last Kingdom Oyuncu Kadrosu Nedir?

Uhtred  Alexander Dreymon

 

Kral Alfred David Dawson

 

Rahip Beocca Ian Hart

 

Brida Emily Cox

 

Genç Ragnar Tobias Santelmann

 

The Last Kingdom – Sezon Fragmanları

1.Sezon Fragmanı

 

2.Sezon Fragmanı

 

 3.Sezon Fragmanı

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi