Twitter güvenlik açığı için özür diledi

0 837

Twitter, fark ettiği bir güvenlik açığı için kullanıcılarından özür diledi. iOS yüklü cihazların konum verilerini üçüncü taraf reklam şirketiyle paylaşan Twitter, üzgün olduğunu dile getirdi.

Şirket tarafından fark edilen hata Twitter iOS uygulamasından kaynaklanıyordu. Açıklanan bilgiye göre çoklu hesap kullanan cihazların konum verileri kapalı olsa dahi Twitter’ın ortak çalıştığı reklam şirketiyle paylaşılıyordu.

Şirket, yanlışlıkla paylaştığı verilerin adres belirlemede kullanılamaz olduğunu belirtti. Posta kodu, şehir ve hesap bilgilerinin de yer almadığını söyleyen Twitter, güvenlik açığı için çalıştıklarını söyledi.

Her ne kadar firma sorunu tespit edip çözdüklerini söylese de iOS kullanıcılarının konum bilgilerini kontrol etmesinde fayda var. iOS kullanıcıları Twitter konum bilgilerini kontrol etmek için; ”Ayarlar” ardından ”Gizlilik” bölümüne girerek, Twitter konum bilgilerini kontrol edebilirler.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi