YouTube Premium servisi Türkiye’de kullanıma açıldı

0 252

Netflix ve Apple Tv’nin başarısına ortak olmak isteyen Google, YouTube Premium servisini Türkiye’de kullanıma açtı. Reklamsız kullanıcı deneyimi sunan YouTube servisinde üstelik YouTube Müzik servisi de yer alıyor!

Google, hali hazırda kullanıma açık olan Youtube Red’i kapatarak, 2018’de yeni yayın hayatına YouTube Premium ismini vererek başlamıştı. ABD, Avrupa ve Asya gibi tam 63 ülkede aktif olarak kullanılan servis sonunda ülkemizde de kullanıma açılmış oldu.

Arka planda oynatma, çevirim dışı müzik dinleme gibi bir çok özelliği içinde barından servis, dikkat çekici özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Şuan için 3 aylık deneme süresi ile ücretsiz bir şekilde servisten yararlanılıyor. YouTube kullanıcıları Aile paketini satın aldığında ise 1 aylık ücretsiz kullanım süresinden faydalanmış oluyorlar.

YouTube Premium Özellikleri:

  • Müzik veya video izlerken reklamsız kullanıcı deneyimi.
  • Dahili hafızaya indirilen müzik ve video içeriklerini internet olmadan izleme.
  • Kesintisiz YouTube Music erişimi.
  • Çalma listesi oluşturma ve paylaşma.
  • YouTube Orginals; En popüler oyuncuların yer aldığı dizi ve film  içeriklerinden faydalanma.
  • Abone olunan kanalların yeni videolarını otomatik indirme.

YouTube Premium Fiyatları:

Bireysel abonelik fiyatı: 16,99 TL (ilk 3 ay ücretsiz kullanım)

5 kişilik Aile Premium paketi: 25,99 TL (ilk 1 ay ücretsiz kullanım)

Bireysel YouTube Müzik aboneliği: 13,99 TL

YouTube Müzik aboneliği (Aile): 20,99 TL

 

YouTube Premium’a nasıl abone olunur?

Bilgisayar kullanıyorsanız YouTube Premium’a üye olmak için internet tarayıcınızdan YouTube’un anasayfasına gidin. Ardından sol tarafta açılan menüden ”YouTube Premium” sekmesine gidin. İsterseniz de YouTube Premium sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Eğer bir cep telefonu ya da tablet kullanıyorsanız. Cihazınızda uygulamayı açın, ardından seçenekler bölümüne ulaşın. Karşınıza çıkan ”YouTube Premium üyesi olun.” seçeneğine girin.

Her iki platformda da Premium kullanıcı olmak için karşınıza iki seçenek çıkacak. Dilerseniz bireysel, dilerseniz de Aile paketini seçip kredi kart bilgilerinizi girdikten sonra ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Deneyiminizi geliştirmek için bu web sitesi çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi